FEEDBACK, alebo ako BOLO?

Zúčastnil si sa môjho workshopu, expedície? páčilo sa ti? (dúfam že áno), nepáčilo sa ti? (snáď nie), zanechaj mi koment, ktorý potom zverejním, budem len rád.

Napíš svoj feedback ako bolo

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.

O fotenie sa zaujímam už dlhšie a zúčastnil som sa viacerých workshopov. Ešte stále plný zážitkov by som skonštatoval, že mi tento jeden dal možno najviac. Marián nám krok za krokom predviedol svoje techniky fotografovania krajiny a následnú grafickú úpravu fotografií, čo mi otvorilo nový pohľad na fotografickú tvorbu. Mariánove lekcie predstavujú neskutočnú hodnotu pre každého, kto má záujem o fotografiu krajiny a chce zdokonaliť svoje fotografické schopnosti ako aj editačné schopnosti.

Jaroslav Jevčák

Absolvoval som workshop Zimný Kriváň a som veľmi spokojný. Workshop zahrňoval jak praktické fotenie tak množstvo teórie a detailné ukážky postprocesu. Mariánov prístup bol veľmi profesionálny a poctivý a je vidieť že to robí s láskou a nadšením. A keď sa ešte vydarí počasie a stretne sa dobrá partia – pošťastilo sa oboje🙂 – tak to je úplná čeršenička na torte. Doporučujem a určite sa ešte nejakých akcií zúčastním👍

Martin Strečanský

Workshop Zimný Kriváň s Marianom Kuricom mal všetko čo má mať dobrý workshop. Na 100% využitý čas na fotenie a teóriu. Profesionálny prístup a super partia 🙂 Z mojej strany maximálna spokojnosť takže vrelo odporúčam všetkým čo sa chcú zdokonaľovať vo fotografovaní 👍

Jozef Horina

Vo fotografovaní som úplná začiatočníčka. Obávala som sa, ako pochopím všetku teóriu a prax, ktorú Marian ponúkal. Moje obavy však pominuli hneď po príchode do Tatier. Marián viedol workshop veľmi profesionálne a zároveň veľmi ľudsky. Cítila som sa veľmi príjemne, veľa som sa naučila, i napriek mojim medzerám. Stretli sme sa dobrá partia ľudí, vyšlo nám počasie, program bol nabitý, žiadny čas na nudu. Bolo pre mňa fascinujúce sledovať profesionála pri tvorbe a úprave fotografií. Som veľmi spokojná, workshop mi jednoznačne otvoril obzory. Odnesené krásne fotky sú len bonus 🙂 Odporúčam každému fotografovi, ktorý sa chce niečo nové naučiť, bez ohľadu na to aké množstvo skúseností má.

Svetlana Fábryková

S Mariánom sme absolvovali niekoľko workshopov, v rôznych krajinách. Avšak keď som išla na prvý fotoworkshop nemala som žiadne očakávania a dopadlo to na výbornú. Odvtedy sa vždy teším čo zažijeme. A o pár dni opäť ideme objavovať krásy Slovinskej krajiny a verím, že sa tam znova vrátime 😁. Marián je osobnosť s veľkým srdcom. Nečudujte sa keď ráno pri krásnom východe slnka začne zavýjať od radosti. Každý fotoworkshop zažijeme nezabudnuteľné zážitky a zároveň sa vždy niečo nové naučíme. Marián je fantastický lektor, vie podať rôzne informácie tak aby to každý pochopil ako potrebuje. Ak ste váhali nad fotoworkshopom s Mariánom, tak neváhajte.

Michaela a Zuzka

Ahoj, po spracovaní všetkých emócií a “vychladnutí” hlavy si dovolím zhrnúť a zhodnotiť môj pohľad na náš spoločne strávený čas. 21-23.1.22 som sa zúčastnil Workshopu “Kriváň”. Od prvého momentu ako sme sa uvideli sa to celé nieslo vo veľmi príjemnej, rodinnej atmosfére a s prístupom, aký sa naozaj už dnes bežne nevidí. Marian je skvelý lektor a po každej stránke profesionál na správnom mieste. Prešiel s nami aj úplné základy od samotného plánovania, prípravy, výberu miesta fotenia, hladania kompozícií,… no proste úplne všetko, aby bol očakávaný výsledok čo najlepší . Venoval sa v maximálnej možnej miere každému jednému z nás a vždy vysvetlil čo kto potreboval a chcel vedieť. Prešli sme si rovnako aj všetky postupy úprav od vyvolania, cez spájanie až po pokročilé úpravy a aj úplný laik v úpravách v Photoshope ako som ja, som v nedeľu mal pocit, že som sa naučil neskutočne veľa a pochopil som veci a princípy, ktoré mi roky nešli a nechápal som “čo, ako a prečo”. Priame ukážky úprav jeho fotografií spolu krok po kroku s vysvetlením a ukážka jeho “know how” pri úpravách a všetko krok po kroku zdokumentované v perfektne spracovaných skriptách už bola iba pomyslená čerešnička na torte a tým to ešte nekončí. Komunikácia a prípadná pomoc aj po skončení a odchode domov je bonus, aký som vlastne ani nečakal. Ak niekto uvažuje nad fotoworkshopom a posunom v krajinkárskej fotografii, tak práve ten u Mariana ja odporúčam všetkými desiatimi a nepochybujem o tom, že budete mať rovnaké pocity po skončení ako mám teraz ja. Spoznal som tam perfektnú partiu ľudí s rovnakou fotodiagnózou a verím že sa ešte neraz stretneme. Marian,díky ešte raz za všetko a verím že čoskoro niekde opäť….

Pavel P.

Ako hodnotím Mariánov krajinkársky workshop s odstupom času?Veľmi pozitívne, nielen preto, že sa dokázal vysporiadať s Kysucko/Oravským osadenstvom, no aj preto, že ovláda to, čomu sa venuje. Samozrejme v neposlednom rade ľudským prístupom, či zmyslom pre humor. Demonštroval samotný post-process, jeho už publikovaných fotografií, no taktiež „zabŕdol“ aj do čerstvo napečeného „koláča“. Ukázal rôzne spôsoby úprav (Time Blending, Focus Stacking, Nigh Long-Exposure, …) . Ukázal alebo skôr vysvetlil aj to, že úspech samotnej fotografie je len na 25% podmienený kvalitou samotného post-processu. Zvyšné percentá sú v podmienkach, kompozícií, plánovaní, … . Nemá najmenší problém to vysvetliť aj priamo v teréne. Summa SummaRUM, či si začiatočník, pokročilý ba dokonca profi fotograf, neváhaj a prihlás sa už teraz na najbližší voľný termín Mariánovho workshopu. Verím, že si domov odnesieš nielen kopec nových znalostí a poznatkov, no spoznáš super ľudí rovnakej krvnej skupiny a v neposlednom rade (som si úplne istý) zoderieš uzávierku na svojom aparáte, pretože Marián je nielen dobrý lektor, ale vie vybaviť aj exkluzívne podmienky. Tak neváhaj, prihlás sa, vzdelávaj sa a podeľ sa aj Ty, o svoje (verím že pozitívne) dojmy z Workshopu.

Xiastro

Marianov Workshop vrelo odporúčam každému , kto sa zaujíma o fotografiu . A aj procesu vzniku fotografie. Zasvätí vás nielen do fotenia ako fotiť, ale hlavne ako si to cele naplánovať, kedy a kde mate byť pripravený. Pekne jednoducho a postupne si pozriete čo je dobré si všímať pri plánovaní.Prejdete si cely proces od vloženia pamäťovej karty do pc až po posledný klik na myške aby bolo vaše dielo pripravene na zverenie. Osobne sa mi veľmi páčili kreatívne postupy či už pri fotení ale aj pri následnej úprave. Cele si to zabaľte do výbornej partie ľudí, ktorý tam prišli z toho istého dôvodu prečo vy 🙂 a mate nezabudnuteľných par dni plne skúsenosti ktoré ušetria váš čas princípom pokus omyl

Lukáš Rucek

Chtěl jsem se trochu posunout dále ve focení a pohledu na fotografii jako takovou, proto jsem chtěl na workshop jesenný Ždiar s Marianem. Nešlo mi tedy „jen“ o focení na pěkných místech, ale hlavně o to zjistit, jak to dělá profesionální fotograf a co je třeba k tomu, aby vznikla pěkná fotka. A můj pocit z této akce? Jedním slovem skvělý… určitě se ze mě hned nestane výborný fotograf, ale dozvěděl jsem se řadu věcí, které jsem buď nedělal, dělal na půl, nebo dělal špatně, což je to, pro co jsem si přijel. Co mě také nadchlo bylo to, jak Marian dokázal s každým individuálně řešit „jeho problémy“, takže opravdu není nutné být kdovíjak zdatný fotograf, aby se workshopu zúčastnil. Mariane, ještě jednou za tvůj čas, za tvou pomoc i za tvůj skvělý přístup. Byla to skvělá akce, sešla se skvělá parta lidí a věřím, že se na nějaké akci ještě uvidíme. Ať se daří!

Martin Morávek

Pripájam sa aj ja k predchádzajúcemu komentáru od Petra H. Sledujem Mariánovu tvorbu a jeho progres už dlhší čas, a aj preto som sa rozhodol zúčastniť sa jesenného Workshopu (WS) v Ždiari, pôvodne naplánovaného na jar 2020. Môžem len potvrdiť, že to boli skvelé 3 dni plne zasvätené kúzlu fotografie krajiny, začínajúc výberom lokality, vhodného času, miesta a kompozície. Výberom vhodného objektívu a ohnisiek, postupu pri fotení až po pokročilejšie techniky úpravy fotografie dennej a nočnej krajiny. Pre mňa ako absolútneho samouka a začiatočníka, ktorý prečítal všetko o fotografii čo mi prišlo pod ruku bol WS konečne to pravé orechové. Ďakujem, Marián Kuric, za jedinečnú kombináciu profesionality a úplne normálneho ľudského prístupu, Tvoju otvorenosť a ochotou zdieľať postupy post-procesu priamo počas WS u mnohých Tvojích známych fotografií.
Teším sa na niektorý z ďalších Tvojich workshopov.

Kamil Klein